US Indymedia Global Indymedia Publish About us
Printed from Boston IMC : http://boston.indymedia.org/
Boston.Indymedia
IVAW Winter Soldier

Winter Soldier
Testimonies
Brad Presente

Other Local News

Spare Change News
Open Media Boston
Somerville Voices
Cradle of Liberty
The Sword and Shield

Local Radio Shows

WMBR 88.1 FM
What's Left
WEDS at 8:00 pm
Local Edition
FRI (alt) at 5:30 pm

WMFO 91.5 FM
Socialist Alternative
SUN 11:00 am

WZBC 90.3 FM
Sounds of Dissent
SAT at 11:00 am
Truth and Justice Radio
SUN at 6:00 am

Create account Log in
Comment on this article | Email this article | Printer-friendly version
Commentary :: International
AfD: Germany's far-right party
04 Jan 2020
Have you heard of the German fascist party AfD?

If not? Here for reading:

https://www.dw.com/en/afd-what-you-need-to-know-about-germanys-far-right

Its influence is not only perceptible in germany.


Therefore, some data on the AfD are now available worldwide.
Unbenanntv.png
ALL ABOUT THE AFD
(EUROPEAN PARLIAMENT; BUNDESTAG; 13 COUNTRY PARLIAMENTS; CITIZENSHIP; DEPARTMENT HOUSE)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AFD EUROPEAN PARLIAMENT
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Christine Anderson: Mozartstraße 33, 65551, Limburg
Maximilian Krah: Töpferstraße 2, 01067 Dresden
Joachim Kuhs: Pariser Ring 50, 76532 Baden-Baden
Sylvia Limmer: Hölle 3, 95512 Neudrossenfeld
Jörg Meuthen: : Roten Kreuzes 37 A, 76228 Karlsruhe
Guido Reil: Grüteringhof 25, 45329 Essen
Bernhard Zimniok: Albert-Pfretzschner-Weg 3, 80997 München
Gunnar Beck: ----
Lars Patrick Berg: ----
Markus Buchheit: ----
Nicolaus Fest: ----

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AFD BUNDESTAG FACTION BY COUNTRY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. BAYERN

Peter Boehringer: Richildenstraße 46, 80639 München
Petr Bystron: Türkenstraße 103, 80799 München
Martin Hebner: Am Ödenbühel 12, 82229 Seefeld
Paul Viktor Podolay: In den Kirschen 91, 80992 München
Gerold Otten: Albrecht-Dürer-Straße 54, 85790 Neubiberg
Wolfgang Wiehle: Halskestraße 12, 81379 München
Martin Sichert: Willibaldstraße 11, 90491 Nürnberg
Tobias Matthias Peterka: Heinrich-F.-Straße 2, 95448 Bayreuth
Corinna Miazga: Königreichweg 13, 94315 Straubing
Stephan Protschka: Erlenstraße 1, 94437 Mamming
Dr. Rainer Kraft: Lilienweg 6, 84489 Burghausen
Peter Felser: Walkenberg 8, 87452 Altusried
Hansjörg Müller: Salzstraße 76 , 83404 Ainring-Mitterfelden
Joahannes Hubner: ---------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. BADEN-WÜRTTENBERG

Prof. Dr. Lothar Maier: Danneckerstraße 58, 70182 Stuttgart
Dr. Marc Jongen: Yorckstraße 36, 76185 Karlsruhe
Dr. Alice Weidel: * Umzug Schweiz
Martin Hess: Jahnstraße 51, 74321 Bietigheim-Bissingen
Volker Münz: Jahnstraße 14, 73066 Uhingen
Thomas Seitz:
Schmieheimer Straße, 86 77971 Kippenheim // alte Anschrift
Sofienstraße 10, 77933 Lahr // aktuelle Anschrift
Dr.-Ing. Dirk Spaniel: Adolf-Fremd-Weg 12, 70192 Stuttgart
Marc Bernhard: Gerda-Krüger-Nieland-Straße 65, 76149 Karlsruhe
Jürgen Braun: Rappenberg 11, 71737 Kirchberg an der Murr
Markus Fronmayer: Sofienstraße 10, 77933 Lahr
Franziska Gminder: Jägerhausstraße 50, 74074 Heilbronn
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. BREMEN

Frank Magnitz: Mühlenthal 1, 28717 Bremen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. BERLIN

Beatrix von Storch: Zionskirchstraße 3, 10119 Berlin
Dr. Gottfried Curio: Knesebeckstraße 19, 14167 Berlin
Dr. Götz Frömming: Lychener 80, 10437 Berlin
Dr. Birgit Malsack-Winkemann: Tillmannsweg 4 E, 14109 Berlin
Verena Hartmann: ---------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. BRANDENBURG

Roman Reusch: Bahnhofstraße 51, 14532 Stahnsdorf
Norbert Kleinwächter: Ernst-Thälmann-Straße 145, 15732 Schulzendorf
Steffen Kotré: Yorckstraße 62, 15749 Mittenwalde
Dr. Alexander Gauland: Mangerstraße 19, 14467 Potsdam
René Springer: Fritz-Zubeil-Straße 9 A, 14482 Potsdam
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. HAMBURG

Dr. Bernd Baumann: Trenknerweg 111, 22605 Hamburg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. HESSEN

Albrecht Glaser: Am Rosenhang, 34305 Niedenstein
Jan Nolte: Marburger Straße 75, 35066 Frankenberg (Eder)
Uwe Schulz: Ludwigstraße 45, 35415 Pohlheim
Joana Cotar: Bergweg 2, 35428 Langgoens
Mariana Harder-Kühnel: Herzbachweg 5 A, 63571 Gelnhausen
Martin Hohmann: August-Rosterg-Straße 10, 36119 Neuhof

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. MECKLENBURG-VORPOMMERN

Enrico Komning: Rostocker Straße 16, 17033 Neubrandenburg
Ulrike Schielke-Ziesing: Eschengrund 1, 17091 Groß Teetzleben
Leif-Erik Holm: Lindenstraße 4, 19069 Klein Trebbow
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. NIEDERSACHSEN

Jörn König: Am Schatzkampe 26, 30163 Hannover
Waldemar Herdt: Auf der Heide 9, 49434 Neuenkirchen-Vörden
Jens Kestner:
Göttinger Straße 14 37154 Northeim // Bestattungsunternehmen
Hühnerkamp 2, 37154 Northeim // Privatadresse
Thomas Ehrhorn: Im Lachtetal 44, 29331 Lachendorf
Dietmar Friedhoff: Evenser Straße 2, 31535 Neustadt am Rübenberge
Wilhelm von Gottberg: Külitz 1, 29465 Schnega
Armin-Paulus Hampel: Forsthaus Langlingen 1, 29565 Wriedel
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. NRW

Fabian Jacobi: Rauhe Hecke 6, 51107 Köln
Jochen Haug: Karolingerring 1, 50678 Köln
Dr. Roland Hartwig: Im Luchsfeld 48, 51429 Bergisch Gladbach
Prof. Dr. Harald Weyel:Reginharstraße 28, 51429 Bergisch Gladbach
Dr. Michael Espendiller: Jupp-Müller-Straße 3, 52072 Aachen
Martin Renner: Kölnerstraße 23 A, 42781 Haan
Stefan Keuter: Plattenweiler 17, 45239 Essen
Berengar Elsner von Gronow: Immermannwall 23, 59494 Soest
Kay Gottschalk: Braunstieg 16, 22119 Hamburg // anderer Wohnsitz: Nettetal
Udo Hemmelgarn: Nordstraße 43, 33428 Harsewinkel
Rüdiger Lucassen: Holzemer Straße 63, 53902 Bad Münstereifel
Jörg Schneider: Kurt-Schumacher-Straße 54, 45881 Gelsenkirchen
Uwe Witt: Nordlünerner Straße 180, 59427 Unna
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. RHEINLAND-PFALZ

Andreas Bleck: Kirchstraße 5, 53547 Dattenberg
Nicole Höchst: Karmeliterstraße 12, 67346 Speyer
Sebastian Münzenmaier: -------
Dr. Heiko Wildberg: Albert-Schweitzer-Straße 20, 76870 Kandel
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. SAARLAND

Dr. Christian Wirt: Feldmannstraße 33, 66119 Saarbrücken
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. SACHSEN

Christoph Neumann : Hohle Gasse 8, 04159 Leipzig
Detlev Spangenberg: Eduard-Bilz-Straße 33, 01445 Radebeul
Ulrich Oehme: Hauptstraße 25, 09128 Chemnitz
Karten Hilse: Im Pflanzgarten 5 A, 02999 Lohsa
Jens Maier: Jacobistraße 10, 01309 Dresden
Tino Chrupalla: Siedlung 14, 02953 Gablenz
Siegbert Droese: Bernhard-Göring-Straße 135, 04277 Leipzig
Lars Hermann: Siedlung 96, 04668 Parthenstein
Prof. Dr. Ing. Heiko Hessenkemper: Am Hasenborn 22, 09603 Großschirma
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14. SACHSEN-ANHALT

Mathias Büttner: Fördesterstedter Straße 25a, 39418 Staßfurt
Andreas Mrosek: Mühlenstraße 63, 06847 Dessau-Roßlau
Frank Pasemann: Halberstädter Straße 52, 39112 Magdeburg
Martin Reichardt: -----
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. SCHLESWIG-HOLTSTEIN

Prof. Dr. med. Axel Gehrke: Eiskeller 1, 2956 Grönwohld
Dr. Bruno Hollnagel: Oetjendorfer Landstraße 25, 22955 Hoisdorf
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16. THÜRINGEN

Dr. Robby Schlund: Taunussteiner Straße 36, 07570 Wünschendorf
Stephan Brandner: Berliner Straße 19, 07545 Gera
Marcus Bühl: Arndtstraße 44, 98693 Ilmenau
Jürgen Pohl: Schadebergstraße 35, 99974 Mühlhausen
Dr. Anton Friesen: Bonifaciusstraße 3, 99084 Erfurt

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AFD COUNTRY PARLIAMENTS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. COUNTRY PARLIAMENT
BADEN-WÜRTTENBERG

Rainer Balzer: Schumannstraße 14, 76669 Bad Schönborn
Christina Baum:
Hauptstraße 52, 97922 Lauda-Königshofen // „Zahnarztpraxis“
Hochtalstraße 6, 97922 Lauda-Königshofen // „Anschrift“
Klaus Dürr: Obere Breite 28, 72218 Wildberg
Bernd Gögel: Rosenstraße 28/1, 75233 Tiefenbronn
Bernd Grimmer: Wingertweg 114 , 75177 Pforzheim
Stefan Herre: Hölzlestraße 31, 72336 Balingen
Rüdiger Klos: Goethestraße 6, 69214 Eppelheim
Heiner Merz: Panoramastraße 2, 71334 Waiblingen
Thomas Axel Palka: Orffweg 10, 74193 Schwaigern
Rainer Podeswa: Buchenstraße 1, 71717 Beilstein
Stefan Räpple: Weingärtnerstraße 35, 77704 Oberkirch
Daniel Rottmann: Söflinger Straße 204, 89077 Ulm
Emil Sänze: Obere Gärten 3, 72172 Sulz am Neckar
Hans Peter Stauch: Reutlinger Straße 6, 72766 Reutlingen
Udo Stein: Galgenbergweg 11, 74424 Bühlertann
Claus-Günther Voigtmann: Lanzstraße 5, 68775 Ketsch
Carola Wolle: Rieslingstraße 6, 71717 Beilstein
Anton Baron: --------------
Harald Pfeiffer: --------------
Lars Patrick Berg: --------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. COUNTRY PARLIAMENT BAYERN

Markus Bayerbach: Tauroggener Straße 19, 8167 Augsburg
Franz Bergmüller: Unterlaus 22, 83620 Feldkirchen-Westerham
Martin Böhm: Herrngärtnersgrund 12, 96450 Coburg
Anne Cyron: Möslstraße 11 C, 83024 Rosenheim
Katrin Ebner-Steiner: Bonhoefferstraße 4, 94526 Metten
Richard Graupner: Am Deutschhof 65, 97422 Schweinfurt
Ingo Hahn: Alpspitzstraße 3, 82131 Gauting
Uli Henkel: Aichacher straße 18, 81379 München
Christian Klingen: Schwarzmühle 1, 97348 Markt Einersheim
Stefan Löw: Schlattein 22, 92685 Floß
Roland Magerl: Angerweg 4, 92708 Mantel
Christoph Maier: Kalchstraße 11, 87700 Memmingen
Ferdinand Mang: Rollnerstraße 8, 90408 Nürnberg // „Anwaltskanzlei“
Gerd Mannes: Am Anger 4, 89340 Leipheim
Ralph Müller: Kirchenweg 3, 90518 Altdorf
Jan Schiffers: Nürnberger Straße 75, 96050 Bamberg
Josef Seidl: Reichstorf 13, 94428 Eichendorf
Ulrich Singer: Labergasse 4, 86650 Wemding // „Anwaltskanzlei“; wohnt in Nördlingen
Ralf Stadler: Siebenhasen 21, 94104 Tittling
Andreas Winhart: Sonnenstraße 17, 83043 Bad Aibling
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. COUNTRY PARLIAMENT BRANDENBURG

Sabine Barthel: Rudolf-Breitscheid-Straße 4, 16792 Zehdenick // „Buchhandlung“
Dr. Hans-Christoph Berndt: Dorfaue 08, 15938 Golßen
Birgit Bessin: Am Sportplatz 5, 14947 Nuthe-Urstromtal
Daniel Freiherr von Lützow: Ebereschenring 16, 15827 Blankenfelde-Mahlow
Peter Drenske: Chausseestraße 1, 03238 Lichterfeld-Schacksdorf
Lena Duggen: Neue Dorfstr. ?, 14624 Dallgow-Döberitz
Andreas Galau: Auf der Lichtung 57, 16761 Hennigsdorf
Michael Hanko: Am Ring 5, 03130 Spremberg
Lars Hünich: Selma-Lagerlöf-Ring 41 D, 14822 Borkwalde
Andreas Kalbitz: Lindenstraße 26, 15712 Königs Wusterhausenn
Steffen Kubitzki: Kiefernweg 6, 03185 Turnow-Preilack
Wilko Möller: Paul-Trautmann-Straße 4, 15234 Frankfurt (Oder)
Daniel Münschke: Groß Breesener Straße 149, 03172 Guben
Volker Nothing: Südblick 26, 04910 Elsterwerda
Lars Schieske: Hauptstrasse 70, 03051 Cottbus
Franz Wiese: Am Horst 12, 15320 Neutrebbin
Felix Teichner: Am Lindenberg 22, 17291 Prenzlau
Lars Günther: ------------------------------
Marianne Spring-Räumschüssel: ------------------------
Kathleen Muxel: ------------------------
Jan-Steffen John: ------------------------
Dennis Hohloch: -----------------------
Rolf-Peter Hooge: ------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. COUNTRY PARLIAMENT HESSEN

Karl Hermann Bolldorf: Lindenstraße 3, 35216 Biedenkopf
Arno Enners: Jahnstraße 4, 35394 Gießen
Klaus Gagel: Geschwister-Scholl-Straße 10, 65232 Taaunusstein
Dirk Gaw: An der Grüngesweide 2, 65760 Eschborn
Frank Grobe: Erbacherstraße 15b, 65343 Eltville am Rhein 
Erich Heidkamp: Flughafenstraße 6 G, 60528 Frankfurt am Main
Klaus Herrmann: Bad Nauheimer Straße 8, 35510 Butzbach
Rolf Kahnt: Ludwigstraße 30, 64625 Bensheim
Robert Lambrou: Calvinstraße 14, 65199 Wiesbaden
Andreas Lichert: Ringstraße 26, 61231 Bad Nauheim
Claudia Papst-Dippel: Scheidwartstraße 6, 34471 Volkmarsen 
Rainer Rahn: Mathildenstraße 1, 60599 Frankfurt am Main
Volker Richter: Lindenstraße 26, 34277 Fuldabrück
Gerhard Schenk: Ernst-von-Harnack-Straße 35, 36179 Bebra
Heiko Scholz: Pfarrer-Reuter-Straße 23, 65817 Eppstein 
Dimitri Schulz: Schlossplatz 6, 65183 Wiesbaden
Bernd Vohl: Bahnhofstraße 15, 63263 Neu-Isenburg 
Walter Wissenbach: Dalbergstraße 16, 63456 Hanau
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. COUNTRY PARLIAMENT
MECKLENBURG-VORPOMMERN

Ralf Borschke: Stralsunder Weg 1, 18445 Vogelsang
Thomas de Jesus Fernandes: An der Crivitzer Chaussee 4 A, 19065 Pinnow
Horst Förster: Am Gutshof 31, 17217 Alt Rehse
Christoph Grimm: Klützer Straße 10 B, Damshagen
Sandro Hersel: Bahnhofstraße 18, 17489 Greifswald
Gunter Jess: Kuhstraße 18, 17489 Greifswald
Dirk Lerche: Mozartstraße 33, 19053 Schwerin
Bert Obereiner: Große Wasserstraße 2 A, 19053 Schwerin
Stephan Reuken: Makarenkostraße 51, 17491 Greifswald
Jürgen Strohschein: Lindenstraße 25, 17309 Dargitz OT Schönwalde
Ralph Weber: --------
Nikolaus Kramer: --------
Jörg Kröger: --------
Jens-Holger Schneider: --------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. COUNTRY PARLIAMENT NIEDERSACHSEN

Jens Ahrends: Rüschenweg 21, 26188 Edewecht
Stephan Bothe: Lehmberg 4, 21385 Amelinghausen
Stefan Henze: Schumannstraße 5 A, 31275 Lehrte
Peer Lilienthal: Hirtenweg 4, 30890 Barsinghausen
Harm Rykena: Visbeker Straße 17, 26197 Großenkneten-Ahlhorn
Klaus Wichmann: Schillerstraße 34, 27283 Verden (Aller)
Stefan Wirtz: Flachsrottenweg 12, 38112 Braunschweig
Dana Guth: ----------------
Christopher Emden: ----------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. COUNTRY PARLIAMENT NRW

Roger Beckamp: Hohenstaufenring 57, 50674 Köln
Christian Blex: Sudhusen 7, 59329 Wadersloh
Andreas Keith-Volkmer: Uettingerstraße 233, 51381 Leverkusen
Christian Loose: Falkstraßße 52, 44809 Bochum
Thomas Röckemann: Am Petersbach 15, 32425 Minden
Helmut Seifen: Mertens Kotten 4, 48599 Gronau
Herbert Strotebeck: Lindenstraße 6, 40699 Erkrath
Nic Peter Vogel: Herderstraße 82, 40237 Düsseldorf
Markus Wagner: Arndtstraße 18, 32547 Bad Oeynhausen
Gabriele Walger-Demolsky: Pommerellenstraße 6 A, 44789 Bochum
Iris Dworeck-Danielowski: --------------------
Sven Tritschler: --------------------
Martin Vincentz: --------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. COUNTRY PARLIAMENT RHEINLAND-PFALZ

Joachim Paul: Mainzer Straße 84, 56075 Koblenz
Timo Böhme: Neunkircher Straße 7, 67063 Ludwigshafen
Jan Bollinger: Burgstraße 76, 56567 Neuwied
Heribert Friedmann: St.-Urban-Straße 11, 67550 Worms
Michael Frisch: Zum Römersprudel 131, 54294 Trier
Matthias Joa: Eggersdorfer Straße 1, 67368 Westheim
Jürgen Klein: Kirchstraße 8, 55596 Waldböckelheim
Damian Lohr: Obergasse 2, 67819 Kriegsfeld
Iris Nieland: Hof am Hang 1, 67317 Altleiningen
Martin Schmidt: Burgenring 11, 76855 Annweiler am Trifels
Sylvia Groß: -----------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. COUNTRY PARLIAMENT SAARLAND

Josef Dörr: Querstraße 11, 66287 Quierschied
Lutz Hecker: Am Staaten 3, 66453 Gersheim
Rudolf Müller: ----------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. COUNTRY PARLIAMENT SACHSEN

Lars Kuppi: Würzburger Straße 25, 09130 Chemnitz
Ulrich Lupart: Alte Reichenbacher Straaße 46, 08606 Oelsnitz/Vogtl
Norbert Mayer: Kesselsdorfer Strasse 22 , 01705 Freital
Romy Penz: Dresdner Straße 10, 09557 Flöha
Frank Peschel: Karl-Marx-Straße 34, 01917 Kamenz
Gudrun Petzold: Mühlbergstraße 36, 04862 Mockrehna
Thomas Prantl: Am Flößgraben 30, 09456 Annaberg-Buchholz
Frank Schaufel: Plauener Straße 33 C, 08525 Plauen
Timo Schreyer: Kamenzer Straße 73, 01936 Königsbrück
Doreen Schwietzer: Am Stadtrand 3 A, 02977 Hoyerswerda
Ivo Teichmann: Pfaffendorfer Straße 35, 01824 Königstein
Thomas Thumm: Waldstraße 2, 09471 Bärenstein
Roland Ulbrich: Wittenberger Straße 15, 04129 Leipzig
Jörg Urban: Ullersdorfer Straße 17, 01324 Dresden
Dr. Rolf Weigand: Schulweg 2 A, 09603 Großschirma
André Wendt: Wittenberger Straße 85, 01277 Dresden
Sebastian Wippel: Mühlweg 1, 02826 Görlitz
Hans-Jürgen Zickler: Bischofsplatz 4, 01097 Dresden // „Tabaklädchen“
Jan-Oliver Zwerg: Döhlener Hang 1, 01705 Freital
Jens Oberhoffner: -----------------
Alexander Wiesner: --------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. COUNTRY PARLIAMENT SACHSEN-ANHALT

Matthias Büttner: Förderstedter Straße 25 A, 39418 Staßfurt // "Immobilien" mit Familie
Robert Farle: An der alten Schäferei 2, 06317 Seeburg
Lydia Funke: Laternengasse 7, 06642 Nebra
Oliver Kirchner: Halberstädter Straße 52, 39112 Magdeburg
Hagen Kohl: Behringstraße 10, 39104 Magdeburg
Mario Lehmann: Kastanienweg 1, 06485 Gernrode
Jan Wenzel Schmidt: Halberstädter Straße 57, 39112 Magdeburg
Matthias Lieschke: Anhalter Straße 16, 06901 Kemberg
Hannes Loth: An der Mittagswiese 23, 06779 Retzau
Willi Mittelstädt: Am Löpitzer Schloß 20, 06258 Schkopau
Tobias Rausch: Ernst-Thälmann-Straße 56, 39443 Staßfurt
Volker Olenicak: Am Seeufer 3, 06774 Muldestausee
Alexander Raue: Große Wallstraße 47, 06108 Halle // "Zahnarztpraxis"
Tobias Rausch: Blauersteinstraße 13 A, 39444 Hecklingen // "Immobilien"
Ulrich Siegmund: Rotdornweg 24, 39590 Tangermünde
Marcus Spiegelberg: Moritz-Hill-Straße 81, 06667 Weißenfels
Daniel Roi: Rödgener Straße 2 A, 06766 Bitterfeld-Wolfen
Thomas Höse: Jahmo 20, 06889, Wittenberg
Hans-Thomas Tillschneider: --------------
Daniel Wald: --------------
Andreas Gehlmann: --------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. COUNTRY PARLIAMENT
SCHLESWIG-HOLTSTEIN

Frank Brodehl: Vahldiekstraße 6, in 23701 Eutin
Jörg Nobis: Flottkamp 25, 24568 Kaltenkirchen
Volker Schnurrbusch: -------------------
Claus Schaffer: --------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. COUNTRY PARLIAMENT THÜRINGEN

Torben Braga: Steigerstraße, 99096 Erfurt
Jens Cotta: Magdalenenstraße 5, 06556 Artern/Unstrut
Torsten Czuppon: Am Anger 16, 99610 Sömmerda
Karlheinz Frosch: Teichweidener Straße 4, 07407 Rudolstadt
Birger Gröning: Landhaus 1, 99867 Gotha
Jörg Henke: Nöben 1, 07613 Crossen
Corinna Herold:
Benediktsplatz 4, 99084 Erfurt // „Zaharztpraxis „
Löwengasse 4, 99084 Erfurt // „Privatadresse“
Björn Höcke: Kirchplatz 26, 37318 Bornhagen
Denny Jankowski: Anna-Siemsen-Straße 5, 07745 Jena
Nadine Hoffmann: Straße der Jugend 35, 98646 Hildburghausen
Prof. Dr. Michael Kaufmann:Maurerstraße 3, 07749 Jena
Olaf Kießling: Bergstraße 1 A, 99330 Frankenhain
Tosca Kniese: Barfüßerstraße 2 8, 99817 Eisenach
Dieter Laudenbach: Rudolf-Diener-Straße 17, 07545 Gera
Dr. Wolfgang Lauerwald: Forststraße 1, 07548 Gera
Ringo Mühlmann: Huflattichweg 15, 99098 Erfurt
Stefan Möller: Gustav-Freytag-Straße 45, 99096 Erfurt
Thomas Rudy: Walter-Rubold-Straße 41, 04639 Gößnitz
Lars Schütze: Hauptstraße 48, 99955 Haussömmern
Robert Sesselmann: Bahnhofsplatz 4 A, 96515 Sonneberg
Uwe Thrum: Kupferzeche 7, 07927 Hirschberg
René Aust: -----

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AFD DEPARTMENT HOUSE BERLIN
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeannette Auricht: Balsaminenweg 30, 12623 Berlin
Hanno Bachmann: Dunckerstraße 72, 10437 Berlin
Hans-Joachim Berg: Franzstraße 21, 12247 Berlin
Kristin Brinker: Muthesiusstraße 18, 12163 Berlin
Hugh Bronson: Uhlandstraße 152, 10719 Berlin
Ronald Gläser: Dietzgenstraße 85, 13156 Berlin
Frank-Christian Hansel: Eisenacher Straße 3, 10777 Berlin
Harald Laatsch: Taylorstraße 12, 14195 Berlin
Herbert Mohr: Brennerstraße 85, 13187 Berlin
Dieter Neuendorf: Gorkistraße 144, 13509 Berlin
Georg Pazderski: Waldschützpfad 1, 12589 Berlin
Frank Scheermesser: Jessnerstraße 57, 10247 Berlin
Frank Scholtysek: Segelfliegerdamm 34, 12487 Berlin
Martin Trefzer: Gartenstraße 71, 12557 Berlin
Carsten Ubbelohde: Witzlebenplatz 2, 14057 Berlin
Thorsten Weiß: Residenzstraße 97, 13409 Berlin
Karsten Woldei: Wönnichstraße 31, 10317
Marc Vallendar: -----------
Tommy Tabor: -----------
Gunnar Lindemann: -----------
Stefan Franz Kerker: -----------
Christian Buchholz: -----------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AFD DEPARTMENT HOUSE BREMEN
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwe Fel­gen­trä­ger: Adelstedter Straße 19, 28239 Bremen
Peter Beck: -----------
Mark Runge: -----------
Thomas Jürgewitz: Taubenstraße 5, 27574 Bremerhaven
Frank Magnitz: Mühlenthal 1, 28717 Bremen

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AFD DEPARTMENT HOUSE HAMBURG
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Detlef Ehlebracht: Finksweg 36, 21129 Hamburg
Harald Feineis: Rehrstieg 84 B, 21147 Hamburg
Peter Lorkowski: Schloßmühlendamm 14, 21073 Hamburg
Dirk Nockemann: ------------------------
Andrea Oelschlaeger: Busbrookhöhe 45, 22159, Hamburg
Alexander Wolf: Auguststraße 17, 22085 Hamburg

This work is in the public domain
Add a quick comment
Title
Your name Your email

Comment

Text Format
Anti-spam Enter the following number into the box:
To add more detailed comments, or to upload files, see the full comment form.